Ciekawe miejsca

Zapraszamy Państwa do aktywnego spędzania czasu. Dla aktywnych przystań nad rzeka Piławą gdzie znajdziecie Państwo kajaki i rowery wodne. Jest tam również możliwość grzybobrania. Spływy kajakowego są u nas bardzo popularne. Odbywają się one po rzece Piławie i zalewach nadarzyckich (ponad 250 ha ). Gwarantujemy Państwu transport kajaków i osób. W pobliskiej okolicy można spędzić czas jeżdżąc rowerem leśnymi drogami i specjalnie wyznaczonymi trasami.

Niedaleko znajduje się Kłomino - Miasto Widmo - zbudowane zostało na potrzeby III Rzeszy, która szkoliła tam wojska artyleryjskie. Miasto po wojnie zostało przejęte przez Rosjan a po upadku ZRSS zostało wyludnione. Dodatkową atrakcją jest możliwość prowadzenia działań zabawowo - wojennych mowa tu o paintballu. Nieopodal znajduje się magazyn broni nuklearnej w Kolonii Brzeźnica. W Nadarzycach znajdowały się dwa obozy jenieckie z czasów II wojny światowej stalag i oflag. Wszystkie te atrakcje rozciągają się między ogromnymi obszarami lasów grzybowych wraz z największymi terenami wrzosowisk w Europie. Występują tu ciekawe gatunki rodzimej fauny i flory. Siedliska orła bielika, kormoranów, żurawi i bociana czarnego.

Znajdują się też zalewy nadarzyckie, jezioro Pile i kilka mniejszych jezior, które są dobrymi łowiskami. W pobliskim mieście Borne Sulinowo jest co rok Zlot Pojazdów Militarnych. W niedalekiej Rudnicy znajduje się park linowy.